“Anlıyorum ama konuşamıyorum ! “
Eylülde karar verdim, Ağustos’ta Malta’da güneşlenirken buldum kendimi.Süreç o kadar hızlı ve pürüzsüz ilerledi ki . Derslerin anadili gibi İngilizce konuşan öğretmenlerden alınması sayesinde ilk başta zorlansam da zamanla anlayıp derse katılımımı bile artırdım . Her gün farklı bir aktivite her akşam eğlenceler sayesinde dünyanın dört bir yanından gelen farklı kültürlere sahip insanlarla arkadaşlık edebilme şansı yakaladım. 3 ay boyunca Malta gibi eğlencenin ve tatilin kalbi olan bir ada ülkesinde hem tatil yaptım hem de İngilizcemi geliştirdim . Yeni insanlar tanıdım .bu süreçte Avrupa’nın diğer birkaç ülkesine de gitme şansım oldu .
İyi ki gittim iyi ki Time To Malta’yı tercih ettim . Mutlaka tekrar gideceğim !

Hilal BABACAN Referans
Hilal Babacan

Girdiğim yurtdışı is gorusmelerinde zorlanmam sebebiyle bir dil okulu ihtiyacı hissettim ve bunun en uygununun fiyat performans olarak Malta`da olduğunu gördüm. Derslerdeki hocaların kalitesinin yanı sıra etkinliklerde insanlarla konuşarak da İngilizcenizin çok geliştiğini fark ediyorsunuz. Tarihi ve plajlari harika. Burada insanlar mutlu ve bu mutluluk sana da yansiyor Aklim Malta”da kaldi ilk firsatta tekrar donecegim. Timetomalta ailesine bana vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum.

İrem GÜR Referans
İrem Gür

Malta, Malta, Malta… Biraz farklı bir giriş yapmak istedim. Benim için 3 ay hiç bu kadar 3 sene olmamıştı. Malta`da geçirdiğim zaman öyle doluydu ki kaç anı, kaç arkadaş sığdı hatırlamakta zorluk çekiyorum. Girdiğim yurtdışı mülakatlarında zorlanmam sebebiyle bir dil okulu ihtiyacı hissettim ve bunun en uygununun fiyat performans olarak Malta`da olduğunu gördüm. Derslerdeki hocaların kalitesinin yanı sıra etkinliklerde insanlarla konuşarak da İngilizcenizin çok geliştiğini fark ediyorsunuz. Dünyanın her yerinden tanıştığım arkadaşlarımla halen konuşup görüşebiliyoruz. Malta`nın tarihi dokusunu ve samimi plajlarını da es geçmemek lazım. Benim için Malta unutulmaz bir deneyimdi. Fırsat buldukça her yaz tekrar ziyaret etmeye çalışıyorum. TimeToMalta ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.

Serkan ASLAN Referans
Serkan Aslan

Aslına bakarsan seninle benzer bir hikayeye sahibiz. 30’lu yaşlarına gelmiş, kurumsal bir şirkette çalışan, sosyal medya hesaplarında gezdiği ülkeleri paylaşan onlarca insanı özenerek takip ediyordum. İşlerim çok yoğun diye sürekli ertelediğim bir ”to do list” olduğunu fark ettim. Kendime neyi bekliyorum ki diye sormuştum. Bunu bir birey olarak, ”kendim” için yapmalıydım. Ne yapabilirim diye araştırma başladığımda da karşıma çıkan ilk ülke Malta oldu. İşimden ayrıldım, yapmayı ertelediğim her şeyi Malta’daki Dil Okuluna gelerek gerçekleştirdim. Malta’yı bana kendi evim gibi hissettiren TimeToMalta ailesine teşekkür ediyorum.

İnanç İNCE Referans
İnanç İnce

Bütün hayatımı bir günde değiştirip, İngilizceyi öğrenmek ve biraz kafamı dinlemek adına 6 senelik çalıştığım işimden bir anda ayrılma kararı almıştım. Malta’ya gelmek çok zor bir karardı ama geldiğim ilk andan itibaren çok sevmiştim bu ülkeyi. Hem İngilizce öğrendim, hem de yeni kültürle kendimi geliştirmek için harike bir yerdi burası. Türkiye’ye döndüğümde ise iş kapıları çoktan açılmıştı. Farklı kültürde ki insanlarla nasıl iletişim halinde olacağını bilen bir bireydim artık! Hayatımda ki en doğru karardır Malta 🙂 Hem kafamı dinleyip uzun süreli tatil yaptım, bunun yanında yeni bir dil öğrendim.

Malta Luqa Havaalanına indiğin andan itibaren her süreçte bana destek olan ”TimeToMalta” ailesine çok teşekkür ediyorum.

Bilge Ceylan Referans
Yüce Bilge Ceylan